Reklama
  • Czwartek, 7 lipca 2016 (11:05)

    Magdalena Gessler. Gotuje i żyje z pasją

Ma to swoją cenę: od lat nie miała ani jednego dnia urlopu.

Jedni ją kochają, inni nienawidzą, ale jedno jest pewne: dzięki Magdalenie Gessler wielu Polaków zainteresowało się tym, co jedzą. Już od 6 lat na antenie TVN przeprowadza „Kuchenne rewolucje”. Jest także autorką książek i wielu felietonów. We wszystkich pojawia się stały motyw: pyszne posiłki.

To, co robi, traktuje jak przygodę

Reklama

– Moja praca wynika z pasji. Mam szczęście, że robię dokładnie to, co kocham – mówi pani Magdalena. Czasem o jej gorącym temperamencie na własnej skórze przekonują się właściciele restauracji, którym rusza na ratunek. Zdarza się jej soczyście przekląć albo nawet rzucić talerzami.

– Ci, którzy idą z prądem, niczego nie odkrywają. Dlatego każdy odcinek „KR” traktuję jak osobiste wyzwanie, a odwiedzaną restaurację niemal jak własną – tłumaczy.

Oczywiście, nie każdy jest zadowolony, gdy pani Magda publicznie wytyka mu błędy. Zdarzyły się nawet pozwy od niezadowolonych restauratorów, ale większość z nich jest wdzięczna pani Magdzie za pomoc i zaangażowanie. Oni widzą to, czego na ekranie telewizora często nie oglądamy: ile czasu zajmuje stworzenie programu.

Magdalena Gessler w Łomiankach, gdzie mieszka, od lat jest gościem. – Moim domem w ciągu ostatnich lat stały się samochody i hotele – przyznaje. – Znajomi mówią, że nie mam dla nich czasu, bo ciągle jestem w pracy… Ale ja nie mam ani jednego wolnego dnia!

Na miłość zawsze znajdzie czas

Nic dziwnego, skoro ciągle angażuje się w kolejne projekty. Po „Kuchennych rewolucjach” znalazła się również w jury „Master Chefa”, prowadzi własny portal SmakiZycia.pl, zaprojektowała nawet kolekcję obrusów i serwet dla Fabryki Lnu Żyrardów. Udało jej się także wykroić trochę czasu, by zagrać w kilku serialach, m.in. w „Na Wspólnej”.

Jak udaje jej się pogodzić wszystkie zobowiązania zawodowe? – Mój dzień jest dokładnie zaplanowany, czasowa nonszalancja nie wchodzi w grę – wyznaje.

– Poza tym bardzo rzadko mogę pozwolić sobie na chwilę dla siebie. Kiedy już jestem w domu, marzę o tym, żeby spędzić czas z najbliższymi – synem Tadeuszem i córką Larą. Ta ostatnia wykonała duży krok i zdecydowała się zamieszkać ze swoim chłopakiem.

– Jestem szczęśliwa, kiedy moja córka jest szczęśliwa – skomentowała pytania dziennikarzy pani Magda. A czy ona sama ma czas na miłość? Od lat jest związana Waldemarem Kozerawskim, chirurgiem plastycznym, który mieszka w Toronto. On jest jej najwięszym fanem. Jak mówi pan Waldemar: – Magda potrafi stworzyć magię. Ma wyobraźnię, instynkt i idzie na żywioł.

Życie na gorąco

Zobacz również

  • W karczmie w Bukowinie Tatrzańskiej zrobiła kiedyś „kuchenną rewolucję”. Lokal zaczął lepiej prosperować. Do czasu. Pod nosem właściciela karczmy, dosłownie vis a vis, Magda Gessler (62)... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.