Reklama
  • Środa, 20 listopada 2013 (08:05)

    Magda Gessler martwi się o brata

Znana restauratorka Magda Gessler (60) ma powody do niepokoju. Drży o życie i zdrowie swojego młodszego brata… Piotr Ikonowicz (57), bo o nim mowa, działacz społeczny i od kilkunastu lat żarliwy obrońca ludzi wyrzucanych ze swych mieszkań na bruk, kilka dni temu trafił do więzienia.

Zakutego w kajdanki policja zabrała z domu o 6 rano. W więzieniu ma teraz spędzić 90 dni. To efekt historii sprzed 13 lat. To wtedy Piotr Ikonowicz brał udział w blokadzie eksmisji pary staruszków z willi na warszawskiej Saskiej Kępie.

Reklama

Według właściciela nieruchomości, pan Piotr miał go dotkliwie pobić. Po kilkuletnim procesie brat restauratorki został skazany na pół roku prac społecznych. Ponieważ nigdy nie wykonał tego wyroku, sąd zamienił karę na grzywnę, a potem na 90 dni więzienia.

– Jak się idzie pod prąd, trzeba za to płacić – skwitował swoją sytuację pan Piotr. Choć pochodzi z inteligenckiej rodziny, zna 8 języków, ukończył studia prawnicze, od lat staje po stronie słabych i wykluczonych.

W Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej udziela darmowych porad prawnych. Nie ma nigdzie etatu, Do mieszkania w bloku, które wynajmuje z żoną i dziećmi, przyjął niedawno parę bezdomnych z 8-letnią córką, której nikt nie chciał dać schronienia.

Teraz w więzieniu rozpoczął głodówkę. To jego protest przeciw niesprawiedliwemu wyrokowi. – Kocham go nad życie, ale jestem na niego potwornie wściekła, bo naraża siebie i rodzinę na trudne sytuacje – mówi o bracie przerażona Magda Gessler.

AC

Więcej na temat:Magda Gessler | Gessler | magda | piotr | brata

Zobacz również

  • W karczmie w Bukowinie Tatrzańskiej zrobiła kiedyś „kuchenną rewolucję”. Lokal zaczął lepiej prosperować. Do czasu. Pod nosem właściciela karczmy, dosłownie vis a vis, Magda Gessler (62)... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.