Reklama
  • Poniedziałek, 4 listopada 2013 (10:05)

    Magda Gessler i Piotr Ikonowicz

Między Magdą i jej bratem bywa różnie. Powód? Jak twierdzą jej bliscy, mają różny światopogląd.

Poniedziałek, 14 października. To data, którą wyznaczono Piotrowi Ikonowiczowi (57), by stawił się w jednym z warszawskich zakładów karnych w celu odbycia 90 dni kary pozbawienia wolności.

Reklama

Polityk i dziennikarz, były poseł na Sejm, a prywatnie m.in. brat znanej restauratorki i telewizyjnej gwiazdy Magdy Gessler, do ostatniej chwili starał się o ułaskawienie przez prezydenta.

Został skazany na prace społeczne

Piotra Ikonowicza dopadła sprawa z przeszłości. W 2000 roku stanął w obronie starszego małżeństwa eksmitowanego z mieszkania w Warszawie. Miało wtedy dojść do przepychanki między nim, a właścicielem kamienicy, który skierował sprawę do sądu o naruszenie nietykalności cielesnej.

8 lat później zapadł w sprawie Ikonowicza wyrok. Polityk i dziennikarz został skazany na prace społeczne. – Skazano mnie na 6 miesięcy ograniczenia wolności (prac społecznie użytecznych). Ponieważ nie zgadzałem się z wyrokiem, nie wykonałem kary. Teraz za pomaganie ludziom mam iść do więzienia.

To jest cena, na którą w tym systemie trzeba być przygotowanym, kiedy się pomaga słabszym – tłumaczy na swoim profilu społecznościowym Piotr Ikonowicz. Co nie zmienia jednak faktu, że kary nie odbył, więc teraz upomniał się o niego system więziennictwa.

Obejrzała już jedną nieruchomość

Przed byłym posłem zapewne średnio miłe 3 miesiące. Tymczasem będą to też istotne chwile dla jego sławnej siostry. Ale nie związane z bratem w tarapatach, a o wiele przyjemniejsze.

Kulinarna gwiazda TVN-u chciałaby zamieszkać w Portugalii lub choć dzielić życie między tym pięknym krajem na południu a Polską. Zaczęła poszukiwania odpowiedniej nieruchomości. Już nawet obejrzała dom, który bardzo przypadł jej do gustu.

– To idealne miejsce dla mnie. Są góry, woda, spokój i wspaniali, całkowicie wyjątkowi ludzie –wyjawiła Magda Gessler. – Marzę o dużym domu, w którym każdy, kogo kocham, będzie miał swój pokój – dodała.

W takim idealnym, portugalskim domu restauratorki dla całej rodziny, jej brat mógłby zapewne spokojnie odpocząć po miesiącach spędzonych w więziennej celi.

Tyle że od dawna wiadomo, że rodzeństwo nie jest w najlepszej komitywie, i na własny pokój w Portugalii Piotr Ikonowicz raczej nie ma co liczyć.

RB

Życie na gorąco

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.